מבשלת חלומות

בוסטון

על בוסטון , לא יכולתי לכתוב בעת שהותי בה. הייתי זקוקה למרחב של זמן , כדי לתת לתמונות ולחוויות , להעמיק ולשקוע בליבי.

העיר קיבלה אותי , גשומה וקודרת , אך לא צוננת. אני תמיד מופתעת מהשילוב הנעים והבלתי אפשרי של גשם וטמפרטורות גבוהות יחסית .

שילוב של רטוב וחם שאני מוצאת אותו נעים , כל זמן שהוא קצר יחסית והשמש מגיחה די מהר.

הגעתי לבוסטון כשברשותי , סנדלים וגופיות , זאת לאחר הצהרתה הנחרצת של הילה :" שום סוודר!!! , על הרצון שלי להביא מגפיים ,היא הגיבה בביטול, "על מה את מדברת אמא? , הקיץ נחנך כאן רשמית"

בעת שהותי בה , התחלפו עונות השנה , תוך ימים ולעיתים דקות .

מגשם שניקה את החום , לשמש נעימה ועד לחום אמיתי של 100 מעלות פרנהייט וחוזר חלילה….

לבוסטון אני מתוודעת בהדרגה , בכל ביקור עוד קצת. אני מרגישה בה בבית , הן בזכות הצביון האירופאי שלה ובמיוחד בגלל שביתי ומשפחתה גרים בה , ואני זוכה להכיר אותה בעיניים אחרות , לא של תייר הבא ליומיים – שלושה…

יש לנו זמן , לי ולעיר , אני מעמיקה בנחת את היכרותי עמה , חשה שהזמן מאפשר לי התבוננות. מסתכלת על הכול בנוחות ושלווה של מי שזמנה פנוי ליהנות , חופשית מטרדות היום יום.

כל בוקר ב9 בדיוק , נסענו לאנשהו , חולפים בכבישים מוצלים וקרני שמש מסתננות , עם יערות ירוקים שנשפכים היישר אלינו…

בולעת נופים , ואגמים בעיניים שוקקות . חושבת כל הזמן , שבוסטון היא הריאה הירוקה של ארה"ב .

אני מצלמת בניינים עתיקים , מרצפות ופנסי רחוב . בבוסטון דואגים לשמר את העבר , לצד החדש . הבניינים הישנים משתקפים , לא אחת באלה החדשים שמתנשאים מעליהם.

קסמה הגדול של העיר בעיניי , הם הרחובות המרוצפים באבנים של פעם , ופנסי רחוב המאירים באור עדין ועמום , משווים נופך רומנטי וקסום לסמטאות הצרות.

בדמיוני , אני יכולה לשמוע את פרסות הסוסים נוקשות על המרצפות , ואת העגלונים מאיצים בסוסים הרתומים למרכבות , להחיש את צעדיהם.

אני מצלמת בלי הפסקה , מתעדת כדי לנצור ולזכור רגעים קסומים , רק כדי לשוב ולהתרפק עליהם אחר כך….

נהר הצ'ארלס מפריד בין קיימברידג' ובוסטון. אני אהבתי את הציפור הזו עם כנפיה הפרושות ברוב הדר. הילה סיפרה לי   שהציפור צוללת לדוג דגים ואחר"כ , היא פורשת את הכנפיים כדי  לייבש אותן , אחרת הן כבדות לה מאד.
רוב התמונות צולמו תוך כדי נסיעה , כך שאיכותן אינה מושלמת….

About the author

haya

4 תגובות

הוסף תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *